Print

Tradicionalno rušenje Majalos u našim Petrovcima

 

Prigodni program povodom rušenja Majalosa ispred zgrade DVD-a Petrovci održanog u subotu, 8. lipnja organizirao je upravni odbor DVD-a na kojem su nastupali pjevačka skupina udruge Rusnak zatim članovi društva UKPD Ivan Franko Vukovar i muška pjevačka skupina KUD-a Joakim Hardi iz Petrovaca.

Nakon tradicionalnog rušenje Majalosa mlađih članova DVD-a Petrovci uz nazočnost velikog broja mještana, te župnika gosp. Sedlaka, obratio se načelnik općine Bogdanovci gosp. Barun sa prigodnim riječima među kojima ističemo: "Drago mi je da ove godine suradnja DVD Petrovci pokazala se da surađuje sa drugim udrugama te podigla tradicionalni događaj rušenje Majalosa na višu razinu posebice uz mlađe uzraste koji će ovo prenositi sa generacije na generaciju". Naravno na poziv DVD Petrovci odazvali su se DVD Bogdanovaci, Svinjarevaci, Nuštar, Stari i Novi Jankovaca.

Zahvaljujemo se svima na sudjelovanju i čestitamo DVD-u Petrovci na uspješnoj organizaciji!