Print

46. Petrovačko zvono

 

Bogatstvo i ljepota rusinskih običaja, kulturne baštine, izričaja, folklora, narodnog stvaralaštva Rusina i sve ostalo čime se Rusini već stoljećima ponose utkano je u tradicijsku, kulturno-zabavnu manifestaciju "Petrovačko zvono" koje je, od 31.05. do 02. lipnja 2019. godine, doživjelo svoju 46.-u izvedbu u prigodi 100. obljetnice kulturne djelatnosti u Petrovcima. Manifestacija se održava pod pokroviteljstvom Savjeta za nacionalne manjine Republike Hrvatske, gospodina Aleksandra Tolnauera i Općine Bogdanovci.

U sklopu manifestacije obilježilo se i :
100. obljetnica kulturne djelatnosti u Petrovcima
110. obljetnica doseljenja Rusina u Rijeku
15. obljetnica KD "Rušnjak" Rijeka

Program održavanja odvijao se od običaja pa do promocija knjiga slika i cjelog bogatog kulturnog programa. 
Običaj rušenja svibanjskog drveta (Majalos)
Promocija knjiga:
Ljubice Harhaj „Nemirni pogled“
Vladimira Provči „Suze srca“
Grupe autora: "Misli s Dunava"
Izložba slika - Vladimira Provči iz Rijeke