Print

Svečano otvorenje dječjeg školskog športskog igrališta u Petrovcima

 

Danas 04. svibnja svečano smo otvorili dječje školsko športsko igralište u Petrovcima, uoči dana Općine Bogdanovci te na sam dan kada je položen kamen temeljac 04. svibnja 1882. godine područne škole Petrovci.

Uz nazočnost izaslanika VSŽ, načelnika Općine Stari Jankovci, predsjednika vijeća i vijećnike Općine Bogdanovci, načelnika Općine i njegovih zamjenika te djelatnika Općine uz zamjenika ravnatelja osnovne škole Antuna Bauera i učiteljica područne škole Petrovci sa učenicima, otvorili smo igralište.

Školsko športsko igralište, presjecanjem vrpce, otvorili su zamjenik ravnatelja osnovne škole Antuna Bauera gosp. Tomislav Ruskaj i načelnik Općine Bogdanovci gosp. Marko Barun.

Župnik župe Presvete Bogorodice Petrovci gosp. Sedlak, blagoslovio je igralište na dobrobiti svih mještana Petrovaca.

Uz blagoslov učenici područne škole Petrovci imali su recitaciju i pjesmu vezanu uz sport.

Zahvaljujemo se učiteljicama i učenicima na izvedbi, djelatnicima Općine na pomoći u organizaciji, svim vijećnicima, udrugama koje su nazočile događaju. Ujedno našem dobrovoljno vatrogasnom društvu Petrovci čestitamo njih dan, dan sv. Florijana koji su obilježili sudjelovanjem djece u radu sa brentačama.

Cilj nam je da igralište u koje je uloženo 307.663,31kn bude na dobrobit svoj djeci i mještanima Petrovaca!

Zahvaljujemo se još jednom svima.