Print

Međunarodni dan mladih 12.08.

 


Odluka o obilježavanju Međunarodnog dana mladih donesena je u prošlom stoljeću ali ne tako davne 1999. godine. Dana 17. prosinca Generalna skupština Ujedinjenih naroda u svojoj rezoluciji je prihvatila preporuku Svjetske konferencije ministara za mlade da će 12. kolovoza biti proglašen Međunarodnim danom mladih. Od 2000. godine do danas taj se dan kontinuirano obilježava, i to svake godine s drugom temom. Ovogodišnja tema je Migracije mladih: Kretanje naprijed

Ciljevi Međunarodnog dana mladih su:
- u društvu podići svijest o mogućnostima i rizicima povezanima s migracijom mladih
- omogućiti razmjenu znanja i informacija koje proizlaze iz istraživanja o mladima i migraciji
- potaknuti mlade da javno raspravljaju o svojim migracijskim iskustvima ukoliko ih imaju

Stara izreka kaže da „Na mladima svijet ostaje“ te se zbog toga, sada i danas, moramo pobrinuti za ono što ćemo im ostaviti. Ulaganjem u obrazovanje i zapošljavanje mladih ulažemo u održavanje i napredak društva jer naša budućnost ovisi o sadašnjosti.

Ovim putem pozivamo mlade Općine Bogdanovci da se obrate u vezi prijedloga, savjeta, razmjena mišljenja pa i prigovora jer želimo Vama pomoći na dobrobiti svih nas i Vaše i naše budućnosti.