Print

ODRŽAN RADNI SASTANAK PROJEKTA „ZAŽELI“- Program zapošljavanje žena na području Općine Bogdanovci

 

Voditeljica projekta Karmela Kapular i asistentica projekta Irena Nađ održale su u konferencijskoj dvorani u Općini Bogdanovci 12.ožujka 2018. u 7.30 h drugi radni sastanak na kojem je prisustvovao projektni tim Općine Bogdanovci: Načelnik općine Marko Barun, zamjenik načelnika Mario Pavlović, administrativna referentica Maja Župan i 30 zaposlenica na projektu radnica za pomoć u kući iz mjesta Bogdanovci, Petrovci i Svinjarevci koje se skrbe za osobe starije životne dobi na području općine. Po jedan grupni radni sastanak provoditi će se svaki mjesec radi što bolje provedbe projekta i projektnih aktivnosti i upoznavanja stvarnoga stanja na terenu. Radnice za pomoć u kući, njih trideset, skrbilo se u mjesecu veljači za 159 korisnikakoji udovoljavaju uvjete za skrb u okviru projekta a odobreni su od strane Centra za socijalnu skrb Vukovar. Svaka zaposlenica se skrbi za minimalno pet – šest korisnikamjesečno, svaka od njih odradi 38 - 43 obilaska osoba starije životne dobi. Kroz mjesec dana provedeno je ukupno na području Općine Bogdanovci 1164 obilazaka i provedeno ukupno usluga 2472. Pomoć u dostavi namirnica 304 usluge, pomoć u pripremi obroka u kućanstvima krajnjih korisnika 188usluga , pomoć u održavanju čistoće stambenog prostora ili domova krajnjih korisnika 884 usluge, pomoć pri oblačenju i svlačenju 92 usluge briga o higijeni 142 sluge, pomoć u socijalnoj integraciji 129 usluga, pomoć u posredovanju u ostvarivanju raznih prava (dostava lijekova, plaćanje računa, dostava pomagala i sl...) 127 usluga i pružanje podrške krajnjim korisnicima kroz razgovore i druženje te uključivanje u društvo, pratnju i pomoć u raznim društvenim aktivnostima 606 usluga. Za vrijeme radnoga sastanka svim zaposlenicama podijeljena je radna odjeća koja se sastojala od dvije majice dugih rukava,dvije majice kratkih rukava i jednom jaknom. Sredstva za kupnju radne odjeće osigurana su iz projekta PROJEKTA „ZAŽELI“- Program zapošljavanje žena na području Općine Bogdanovci Kodni broj Up.02.1.1.05.0042 u okviru Operativnoga programa Učinkovit ljudski potencijali 2014-2020 iz Europskoga socijalnoga fonda.

Voditeljica projekta: 
Karmela Kapular