Print

27. obljetnica postrojavanje nenaoružanih odreda u Bogdanovcima

 

Uz prisustvo zamjenika župana gosp. Barna,
zamjenik načelnika PU VSŽ gosp. Lovrić, zamjenika gradonačelnika grada Vukovara gosp. Pavliček, predstavnici grada Kaštela, predstavnici grada Korčule, predstavnici općine Vela luka i predstavnici općine Lumbarda, predsjednik općinskog vijeća i vijećnici Općine Bogdanovci, održana je 27-ma obljetnica podtrojavanja nenaoružanih odreda u Bogdanovcima.

10. ožujka 1991 godine na Gracu u Bogdanovcima na poziv gosp. Merčepa odazvalo se više od 2000 ljudi, budućih branitelja iz bivše općine Vukovar. Prvo okupljanje koje je bila polazna točka obrane ovog područja. - rekao je zapovjednik obrane Bogdanovaca gosp. Matković.

Župnik župe Kraljice mučenika Vukovar gosp. Dejan Čaplar održao je molitvu za sve branitelje i civile koji nisu više sa nama. Ovim putem još se jednom zahvaljujemo.

Nažalost neki nisu s nama, ali dali su svoje živote za nas. Nakon 27 godina mladost mora pamtiti svoju prošlost jer čovjek bez prošlosti nema budućnosti što znači za njih 10. ožujak 1991. godine. - rekao je načelnik općine gosp. Barun.

Zahvaljujemo se svima koji su svojom nazočnošću uveličali ovaj dan!