Print

Dobro upravljanje i pametna specijalizacija JLP(R)S te rješenje za nastavak decentralizacije

 

Na poziv zastupnice Europskog parlamenta Ivane Maletić kao predstavnik lokalne samouprave načelnik Općine Bogdanovci nazočio je na konferenciji.

Na konferenciji nazočili su ministar financija Zdravko Marić, ministar uprave Lovro Kuščević, ministeica regionalnog razvoja i fondova EU Gabrijela Žalac, zastupnica u Europskom parlamentu Ivana Maletić.

Prikazivanje primjera dobre prakse u području dobrog upravljanja gradovima i pametne specijalizacije JPL(R)S te okrugli stol u kojem je načelnik iznio problem manjih Općina i zatražio pomoć konkretnu u vezi pametne specijalizacije jer nam je potrebno pravo i efikasno uputstvo od ministarstava. Potrebno nam je nuđenje rješenja na što bezbolniji način pod time mislim financijski dio - spomenuo je načelnik gosp. Barun.