Print

Snježana Tolić održala predavanje u Petrovcima

 

U prostorijama Vijećnice Doma kulture u Petrovcima organizirana je 24. veljače,2011. u 15,00 sati edukacijsko-animacijska radionica „Društveno-gospodarska korisnost proizvodnje hrane u sustavu malih proizvođača“ .

Predavanje Doc.dr.sc.Snježane Tolić sa Poljoprivrednog fakulteta u Osijeku - posjeta je bila dosta dobra- bilo je usmjereno na informiranje šire javnosti o mogućnostima korištenja novih visoko produktivnih tehnologija ekološke proizvodnje hrane na malim poljoprivrednim površinama u gradskim i prigradskim zonama kao i ruralnim područjima, što je posebno interesantno s aspekta novog zapošljavanja u ovakvim proizvodnim sustavima. U svijetu se sve učestalije čuju glasovi brojnih znanstvenika i civilnih inicijativa o društvenoj koristi poljoprivredne proizvodnje na malim površinama. Korištenje komposta i organiziranje proizvodnje hrane u gradskim i prigradskim zonama u novije vrijeme postiže visoku popularnost diljem svijeta. Razlozi su brojni: kvalitetno zbrinjavanje biootpada u gradovima, iskorištavanja komposta, proizvodnja zdrave hrane, povećanje nacionalne samodostatnosti, novo zapošljavanje, smanjenje cijena hrane zbog nižih troškova proizvodnje, umanjenje intenziteta transporta i sl. Dr.sc. Snježana Tolić ovim predavanjem i praktičnom radionicom predstavila je svoj inovativni edukacijsko-ekološki park za proizvodnju hrane te na popularan način povezala suvremena znanstvena i stručna postignuća s organizacijskim i tehničkim rješenjima u konceptu socijalno-ekološkog razvojnog modela društva.