Print

Obilježena 20. obljetnica nenaoružanih odreda

Dana 10. ožujka 2011. godine u Bogdanovcima je obilježena dvadeseta godišnjica nenaoružanih odreda nekadašnje općine Vukovar. Naime, 10. ožujka 1991. godine Bogdanovčanin Tomislav Merčep, tadašnji sekretar TO pozvao je sve istomišljenike i branitelje bivše općine Vukovar na postrojavanje pod Gracom u Bogdanovcima. To je bila prva nenaoružana formacija koja je brojala gotovo 2.500 branitelja, tako da se drži i začetkom formiranja 204. vukovarske brigade. Izaslanstvo branitelja prvo je otišlo na mjesto okupljanja odreda ( bogdanovački dol) gdje je postavljen privremeni spomenik događaju u izradi prvog zapovjednika obrane Bogdanovaca, Ivana Matkovića Laste, a potom su položeni vijenci kod spomen-obilježja, nakon čega je uslijedila molitva koju je predvodio velečasni Mato Martinković.