53. Vinkovačke jeseni - Folklorne večeri

U Vinkovcima, nakon pet večeri završile su ovogodišnje Folklorne večeri na kojima se pjesmom, plesom i običajima predstavilo 50 KUD-ova s područja Vukovarsko-srijemske županije. Članovi ocjenjivačkog suda odlučili su da naš KUD "Seljačka sloga" iz Bogdanovaca osvojio drugo mjesto od 50 KUD-ova sa područja naše županije. Ovim putem im čestitamo na njihovom vrijednom radu u pjesmi, plesu i običajima posebice zalaganju na promoviranju kulturne baštine našega kraja. Ponosni što smo dio ovog velikog uspjeha! Samo naprijed u nove pobjede.

Prvo mjesto osvojio je KUD "Slavko Janković" iz Šiškovaca. Smotra folklora Vukovarsko-srijemske županije jedna je od temeljnih priredbi Vinkovačkih jeseni koje se ove godine održavaju do 16. rujna pod geslom "Pregršt istine".