NASTAVLJA SE SUFINANCIRANJE PRIJEVOZA UČENICIMA SREDNJOŠKOLCIMA

Temeljem Zaključka Koordinacije župana, gradonačelnika i načelnika Vukovarsko-srijemske županije o financiranju troškova javnog prijevoza, Općinski načelnik donio je Odluku o sufinanciranju troškova javnog prijevoza redovitih učenika srednjih škola s područja Općine Bogdanovci za školsku godinu 2018./2019.

Kako bi se olakšalo roditeljima učenika putnika, sufinanciranje prijevoza odvijat će se po prijašnjem modelu, po kojem 75% iznosa mjesečne karte plaća Vlada Republike Hrvatske, 100 kn snosi roditelj/skrbnik dok preostali iznos troškova dijele županija i općina. Učenicima koji su članovi kućanstava korisnika zajamčene minimalne naknade ili pomoći za uzdržavanje 100% putnih troškova snosi Ministarstvo znanosti i obrazovanja.

Svim srednjoškolcima želimo puno uspjeha u nastavku obrazovanja!