90. Obljetnica osnutka DVD-a Svinjarevci

Na dan 12.08.2018. započelo je obilježavanje osnutka dobrovoljnog vatrogasnog društva Svinjarevci. Protokol je započeo svečanim mimohodom kroz ulice Crkvena, Matije Gupca, Grbak i Vukovarska. U svečanom mimohodu prve korake započeli su sa svečanom zastavom DVD-a Svinjarevci, zastavom Republike Hrvatske i zastavom Vukovarsko-srijemske županije te ostale svečane zastave 15 vatrogasnih društava iz cijele nam države koje su se odazvale pozivu našeg DVD-a. Osim svečanih zastava mimohod su uveličali vatrogasna vozila sa svojim sirenama.

Nakon svečanog mimohoda održana je sveta misa u crkvi sv. Martina u Svinjarevcima. Na svečanoj misi nazočili su pripadnici izvršne vlasti, zamjenik župana Vukovarsko-srijemske županije Josip Dabro, savjetnik za branitelje gosp. Marinko Beljo, načelnik Općine Bogdanovci gosp. Marko Barun, zamjenik Općine Bogdanovci gosp. Mario Pavlović, zapovjednik vatrogasne zajednice Vukovarsko-srijemske županije Zdenko Jukić, pročelnik Područnog ureda za zaštitu i spašavanje Vukovar Zdenko Lovrić, predsjednik DVD-a Svinjarevci gosp. Pejo Lovrić te predsjednici i članovi ostalih dobrovoljno vatrogasnih društava.

Svetu misu održao je velečasni Vladimir Sedlak koji je ujedno blagoslovio svečanu zastavu DVD-a Svinjarevci i kip sv. Florijana zaštitnika Vatrogasaca.

Nakon svete mise u Vatrogasnom domu održana je svečana sjednica uz pozdravne govore gostiju i želja za dugotrajnim radom nakon 90 godina da se nastavi kako stari kažu još toliko. Nažalost, biti vatrogasac je nezahvalno zanimanje, većinom ih se ne uzima u obzir sve dok ne dođe situacija u kojoj su oni prvi koji interveniraju i spašavaju. Gledajući na način da briga o lokalnim DVD-ovima je evidentna i postojana te pravo usmjerena ka napretku. Unatoč nedaćama manjka ljudstva vrijedan rad članova DVD-a uvijek treba naglasiti i istaknuti.

Ovim putem još jednom im čestitamo na 90-tom rođendanu i želimo im što manje požara i intervencija, ali spremnost u radu i angažiranost sa mladima!

Zahvaljujemo se gđa. Cvitkušić na ustupljenim fotografijama.