Print

MJESEČNO IZVIJEŠĆE O PROVEDBI USLUGA SKRBI O OSOBAMA STARIJE ŽIVOTNE DOBI ZA MJESEC SVIBANJNA PODRUČJU OPĆINE BOGDANOVCI

 

PROJEKTA „ZAŽELI“- Program zapošljavanja žena na području Općine Bogdanovci UP.02.1.1.05.0042. Radnice za pomoć u kući, njih trideset, skrbilo se u mjesecu svibnju2018 godine za 182 korisnika koji udovoljavaju uvjete za skrb u okviru projekta, a odobreni su od strane Centra za socijalnu skrb Vukovar. Svaka zaposlenica se skrbila za šest korisnika. Mjesečno svaki korisnik je posjećen minimalno 2 puta tjedno. Radnice za pomoć u kući po evidenciji vođenoga dnevnika rada odradile su svaka od 40 do 52 obilaska osoba starije životne dobi. Kroz mjesec dana provedeno je ukupno na području Općine Bogdanovci 1354 obilaska i provedeno ukupno usluga 3078. Pomoć u dostavi namirnica 408 usluga, pomoć u pripremi obroka u kućanstvima krajnjih korisnika 341 usluga , pomoć u održavanju čistoće stambenog prostora ili domova krajnjih korisnika 840 usluga, pomoć pri oblačenju i svlačenju 193 usluge, briga o higijeni 339 sluga, pomoć u socijalnoj integraciji 262 usluge, pomoć u posredovanju u ostvarivanju raznih prava (dostava lijekova, plaćanje računa, dostava pomagala i sl...) 239 usluga i pružanje podrške krajnjim korisnicima kroz razgovore i druženje te uključivanje u društvo, pratnju i pomoć u raznim društvenim aktivnostima 456 usluga. Voditeljica projekta Karmela Kapular i asistentica projekta Irena Nađ izvršile su provjeru i kontrolu zaposlenica na terenu te obišle dio korisnika u njihovim domovima u mjestima Svinjarevci, Bogdanovci i Petrovci. Do sada nije bilo primjedbi na rad zaposlenica od strane korisnika. Korisnici su zadovoljni uslugama koje im se pružaju kroz program.

Voditeljica projekta :
Karmela Kapular