Petrovačko zvono 2018.

U nedjelju, 03. lipnja 2018. pod visokim pokroviteljstvom Predsjednika Hrvatskog Sabora Republike Hrvatske Gordana Jandrokovića, Savjeta za nacionalne manjine Republike Hrvatske, uz financijsku potporu Vukovarsko-srijemske županije, Grada Vukovara i Općine Bogdanovci održana je 45. obljetnica Petrovačkog zvona.

Središnja manifestacija kulture Rusina Republike Hrvatske. Samo obilježavanje započeto je u subotu, 02. lipnja Svečana sjednica Saveza Rusina Republike Hrvatske povodom 50. obljetnice djelovanja i rada gdje je održana u Hrvatskom domu Vukovar. Uz prisustvo župana Vukovarsko - srijemska županija - Službena stranica gosp. Božu Galića, zamjenika gradonačelnika gosp. Pavličeka i načelnika Općine Bogdanovci gosp. Baruna. Otvorena je izložba slika Saveza Rusina Republike Hrvatske. U večernjim satima otvorena je izložba Etnografske zbirke u Petrovcima.

Zatim u nedjelju, 03. lipnja započeto je obilježavanje programa Petrovačko zvono 2018. polaganjem vijenaca te nakon toga svetom misom u Petrovcima Župa Pokrova presvete Bogorodice koju je vodio mr.sc. Vladimir Sedlak, župnik i zamjenik b. vikara. Nakon svete mise započela je smotra glazbenog i foklornog stvaralaštva djece "Petrovački zvončić" 2018. U poslijepodnevnim satima uslijedila je smotra glazbenog i folklornog stvaralaštva Rusina RH pod nazivom "Petrovačko zvono 2018."

Cjelovečernji koncert KUD "Taras Ševčenko" iz Đurđeva (Srbija) zabavili su sve goste u Domu kulture Petrovci.

Nekolicina slika je objavljeno te se nadamo da ćemo u što kraćem roku dobiti ostale i svakako ćemo ih objaviti.

Zahvaljujemo svim mještanima Petrovaca, gosp. Kostelniku, gosp. Racu, zamjeniku načelnika gosp. Međešiju i župniku gosp. Sedlaku na organizaciji "Petrovačkog zvona 2018."