Print

Sjednica Skupštine Udruge općina u Republici Hrvatskoj

 

Danas, 10. travnja u kongresnoj dvorani hotela Jezero na Plitvičkim jezerima održana je sjednica skupštine udruge općina Republike Hrvatske. Načelnik općine Bogdanovci gosp. Barun odazvao se pozivu predsjednika Udruge općina gosp. Martina Baričevića.

Jedno od glavnih tema najaktualnijih bile su rasprava Zakona o poljoprivrednom zemljištu i suradnja sa udrugom Prijatelji životinja o provedbi Zakona o zaštitu životinja. Savjetovanje u provedbi Zakona koji su stupili na snagu.

Pogledom u prošlost udruge općina na današnjoj sjednici nazočilo je najviše načelnika iz Republike Hrvatske točnije 125, od toga iz Vukovarsko-srijemske županije njih osmero. Ovakva formalna i neformalna druženja rezultiraju savjetovanjem na svim sferama rada lokalne samouprave i riješavanje tekućih problema na brz način ujedno i sprečavanjem budućih problema.