Dječji osmjeh je najiskreniji osmjeh

Obitelj Redl iz Petrovaca ima dva dječaka, blizanci Mihael i Rafael koji imaju poremećaj komunikacije, takozvani poremećaj iz autističnog spektra (F84).

Načelnik gosp. Barun predložio je općinskom vijeću da se financira asistent u dječjem vrtiću "Krijesnica" Stari Jankovci, te je ujedno i odobreno.

Općina Bogdanovci je sa udrugom "Bubamara" osoba s invaliditetom Vinkovci izabrala asistenticu gospođu Danicu Popović na određeno vrijeme u pružanju neposredne potpore djetetu s teškoćama u redovnim uvjetima.

Temeljem razgovora sa načelnikom Općine Vrbanja gosp. Velimir Redlodlučili su pripomoći blizancima sa financijskom pomoći u skladu sa svojim mogućnostima te im se ovim putem još jednom zahvaljujemo.

Majka dječaka Olja Redl zahvalila se na ukazanoj pomoći gdje nam je u prilogu poslala i fotografije koje možete vidjeti. Mihael i Rafael se vesele vrtiću i igri druženju s drugom djecom.

Nama je drago što možemo pomoći u ovakvim slučajevima i to nam je daljnji cilj jer djeca su naša budućnost.