Print

Radni sastanak sa pročenikom Andrija Matić, dipl.ing. upravni odjel za poljoprivredu i infrastrukturu Vukovarsko-srijemske županije

Jučer, 6. prosinca Općinu Bogdanovci posjetio je pročelnik za poljoprivredu Andrija Matić. Tema sastanka je pomoć poljoprivrednicima te zadržavanje obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava. Nastavak podjele nazimnica crnih i bijelih svinja u nadi za većim širenjem OPG te bavljenja svinjogojstvom. 

Seoska prijestolnica koja je bila pilot projekt u ime upravnog odjela za poljoprivredu i infrastrukturu izabrala je mjesto Svinjarevce i donijela kulturni, obrazovni i financijski dio koji je očuvao mjesto i pospješio suradnju sa VSŽ. 

Gosp. Matić izjavio je da postoji neka posebnost u Svinjarevcima, da su ljudi topli i u zajedništvu i mora se to očuvati i njegovati. VSŽ će nastaviti pomagati u svakom smislu pa tako i Općini Bogdanovci.