Paljenje svijeća uoči 26-te obljetnice stradanja branitelja i civila Bogdanovaca u Domovinskom ratu

Savjet mladih Općine Bogdanovci i mladež HDZ-a Općine Bogdanovci u suradnji sa Općinom Bogdanovci tradicionalno tako i ove godine uoču obljetnice pale svijeće za sve poginule branitelje i civile u Domovinskom ratu.

Prije polaganje lampiona župnik župe Kraljice Mučenika vlč. Dejan Čaplar prigodnom molitvom obratio se okupljenima.

Zapaljeno je 133 lampiona za 133 ljudska života koja su izgubljena 10.11.1991.god. Na svakom lampionu ispisana su imena žrtava i broj godina koliko su imali u trenutku kada su preminuli.

Moramo napomenut da je obnovljena i pozornica ispred općinske zgrade. Na njoj se nalazi zastava Republike Hrvatske i prometna tabla mjesta Bogdanovci od prije Domovinskog rat koja je pronađena.