Print

Terenska nastava osnovne škole Dragutina Tadijanovića u Bogdanovcima

 

Ove godine po prvi puta organizirana je terenska nastava u Bogdanovcima. Prema programu terenske nastave djeca od 1-4 razreda osnovne škole Dragutina Tadijanovića sa djecom područnih škola Lužac i Bogdanovci.

Djeca su posjetila našeg kipara Bogdanovčanina Ivana Matkovića Lastu kako bi vidjela njegova djela. Nakon toga uputili su se u Spomen dom Bogdanovci gdje su vidjeli povijest stradanja tijekom domovinskog rata. Zatim su se uputili u mjesnu crkvu sv. Leopolda Bogdana Mandića.

U prostorijama Općine Bogdanovci djeca su pogledala dokumentarni film hrvatskog branitelja Ivice Jurčana.

Organizirana je utakmica međusobna na stadionu Ivan Barun, NK Croatia Bogdanovci gdje su sa radošću dočekivani na zelenom terenu.

Poslije umora, žednih usta i praznog trbuha djeca sa učiteljicama uputila su se na izletište Grac u Bogdanovcima gdje su ih dočekali djelatnici Općine Bogdanovci, mještani sela i načelnik gosp Barun.

Osmjeha na licima nije nedostajalo. Uživajte u slikama kako smo mi uživali u njihovima osmjesima.