Obilježavanje pada sela Petrovci

Na današnji dan 01. listopada 1991. prije 26 godina mjesto Petrovci je posustalo pred srpskim agresorom koji je odnio velike žrtve mještana Petrovaca. Prisjećajući se njih i za buduće naraštaje da znaju šta se dogodilo, da znaju koji doprinos su mještani Petrovaca dali, da znaju da su svojim životima branili našu domovinu.

Polaganje vijenaca na mjesnom groblju Petrovci u ime Vukovarsko-srijemske županije polagao je vijenac zamjenik župana gosp. Josip Dabro, zatim Općina Bogdanovci načelnik gosp. Barun, zamjenici gosp. Pavlović i gosp. Međeši te predsjednik Općinskog vijeća gosp Mihajlović. Položili su vijence i vijeće mjesnog odbora Petrovci, UHDDR Petrovci, Udruga obitelji i stradalih u Domovinskom ratu iz Boderišta (BIH), KUD "Joakim Hardi" Petrovci, NK Petrovci te političke stranke.

Prigodnom molitvom vodio je velečasni Vladimir Sedlak. Nakon polaganje vijenaca i molitve položili smo vijenac na spomeniku ispred NK Petrovci te ujedno za poginulog branitelja iz Svinjarevaca Cvitko Budeš dočasnika Hrvatske vojske.

Gosp. Dabro sa načelnikom gosp. Barunom uputili su se u prostorije UHDDR-a Petrovci prije svete mise gdje su vidjeli kako udruga funkcionira i odlučili za daljnju suradnju županije i općine sa udrugom.

U župi Pokrova presvete Bogorodice Petrovci održana je sveta misa za sve poginule i nestale branitelje i civile u Domovinskom ratu.

Neka im je vječna slava i hvala.