Print

Otkriveno spomen-obilježje žrtvama velikosrpske agresije u Novim Jankovcima

 

„Na području Vukovarsko-srijemske županije otkriveno je 56 masovnih grobnica, koje svjedoče o strašnim zločinima nad Hrvatima i o razmjeru počinjenih zločina tijekom velikosrpske agresije na Republiku Hrvatsku“
rekao je ministar hrvatskih branitelja Tomo Medved na mjesnom groblju u Novim Jankovcima, u Vukovarsko-srijemskoj županiji, gdje je u petak, 29. rujna 2017. godine, otkriveno spomen-obilježje mjesta masovne grobnice Novi Jankovci.

Uz obitelji žrtava i ministra Tomu Medveda kao izaslanika predsjednika Vlade RH, svečanom su činu prisustvovali izaslanici predsjednice Republike Hrvatske, brigadir Drago Horvat, predsjednika Hrvatskog sabora, župan Vukovarsko-srijemske županije Božo Galić te potpredsjednika Vlade RH i ministra obrane, brigadir Drago Blažević, predsjednik Odbora za ratne veterane, saborski zastupnik Josip Đakić, predstavnici regionalne i lokalne vlasti, hrvatske vojske i policije te udruga proizašlih iz Domovinskog rata ujedno i Općina Bogdanovci je nazočila ovom obilježavanju, načelnik Općine Bogdanovci osobno, zamjenik načelnika te vijećnici općinskog vijeća Općine Bogdanovci.

Jedanaest hrvatskih branitelja i civila, mještana Novih Jankovaca, pogubljeno je između 1991. i 1993. godine u velikosrpskoj agresiji na Republiku Hrvatsku.