Print

Otkriven spomenik u spomen 97 poginulih i nestalih policajaca u obrani grada Vukovara

 

Pred zgradom Općinskoga suda u Vukovaru, na mjestu na kojem se 1991. nalazila zgrada policije, u četvrtak 28. rujna je otkriveno obilježje u spomen na 97 policajaca poginulih i nestalih 1991. u obrani Vukovara, autora Dubravka Duića.

Spomen obilježje otkrili su članovi obitelji i rodbine poginulih i nestalih policajaca, a potom su državna i druga izaslanstva položila vijence i zapalila svijeće.

Zajednički vijenac položili su izaslanici predsjednice Republike, umirovljeni general Mladen Markač, predsjednika Hrvatskog sabora, saborski zastupnik Stevo Culej te Vlade, ministar unutarniih poslova Davor Božinović.

Načelnik Općine sa nekolicinom vijećnika Općinskog vijeća prisustovao je na ovom otkrivenju u znak potpore svim obiteljima i braniteljima policajcima koji su dali svoje živote na oltaru domovine.