Print

Mjesni odbor Petrovci

 

Danas 29.08. održan je sastanak mjesnog odbora Petrovci sa načelnikom gosp. Barun i sa koncesionarom dimnjačarskih usluga Eco-dim gosp. Horvatom. Tema samog sastanka je dimnjačarske usluge i problemi u mjestu Petrovci. U mjestu Petrovci na popisu dužnika prema dimnjačaru nalazi se 49 osoba. Predsjednik mjesnog odbora ukazao je na probleme plaćanja, pružanja usluga i obavljanja usluga. Ukazivanjem problema načelnik je informirao o pravima i obvezama svih korisnika točnije mještana mjesta Petrovci. Najveći problem je neinformiranost koja je već pokušana bit riješena sa zajedničkim radom Općine Bogdanovci i Glasom potrošaća Vukovarsko-srijemske županije sa kojom je načelnik nedavno potpisao suradnju baš radi pomoći mještanima u vezi svih problema trenutačno dimnjačarskih problema. Gosp. Horvat je u razgovoru uputio da je dimnjačarska usluga javna obaveza kao komunalna naknada. To građani moraju znati. Usluga mora bit obavljena, ako nije treba sam korisnik obavijestit poduzeće. Uz dugotrajni razgovor vjerujemo uz pravu obavijest i informiranje javnosti riješit dio problema ako ne i u cijelosti. Osim dimnjačarskih usluga tema sastanka je bila i ulaganja u samo naselje Petrovci te riješavanje konkretnih problema infrastrukture što je obavijestio sam načelnik. Svakako dugotrajan, ali dobar sastanak koji vjerujemo će riješit probleme naselja Petrovci ujedno i pomoć za daljnju budućnost.