Print

Uklanjanje telefonskih govornica

 

Poštovani mještani Općine Bogdanovci, slanjem dopisa prema Hrvatskom Telekomu d.d. uspjeli smo ukloniti određeni broj javnih telefonskih govornica jer narušavaju izgled i uređenje same Općine te nemaju funkciju. Prema Pravilniku o univerzalnim usluga u elektroničkim komunikacijama koje se primjenjuje od 2016 godine, Hrvatski Telekom d.d. je obvezi imati i održavati najmanje jednu javnu telefonsku govornicu na svakih 1500 stanovnika po županiji, pri čemu prostorni razmještaj javnih telefonskih govornica mora u najvećoj mogućoj mjeru odgovarati prostornom razmještaju stanovništva na određenom zemljopisnom području. Temeljem toga Općina Bogdanovci je zatražila uklanjanje viška javnih telefonskih govornica, a ostatak potpuna reparacija te propisno održavanje koja je učinjena današnjih danom.