Print

Ultramaraton Vukovar - Srebrenica

 

Jučer su Bogdanovce posjetili sudionici VI. Ultramaratona Vukovar - Srebrenica, kojeg organizira Vijeće bošnjačke nacionalne manjine Grada Zagreba povodom obilježavanja 22. obljetnice genocida u Srebrenici.
Ovim Ultramaratonom želi se podsjetiti  na žrtve masovnog pokolja u “UN-ovoj zaštićenoj zoni” Srebrenice, žrtve Vukovara i na sve nevino stradale tijekom rata od 1990.  do 1995. godine u Republici Hrvatskoj i Bosni i Hercegovini.
Ultramaraton se održava u terminu 06.-10. srpnja, gdje maratonci u 5. etapa (Vukovar/Ovčara – Vinkovci – Brčko - Janja- Zvornik – Srebrenica/Potočari), prijeđu 227 km. 
Prethodnih godina su sudjelovala četiri maratonca, a od ove godine pet maratonaca: Duško Štrbac, Elvir Rakipović, Dražen Ćućić, Goran Draksler i Zmago Horvat.
Ultramaraton se održava pod pokroviteljstvom Predsjednice Republike Hrvatske gospođe Kolinde Grabar – Kitarović, člana Predsjedništva Bosne i Hercegovine gospodina Bakira Izetbegovića i gradonačelnika Grada Zagreba gospodina Milana Bandića.