Print

Marijanski zavjet za Domovinu

 

Hodočasnici započeli su svoj put u 75 dana će prijeći 1700km za Domovinu. Iz Osijeka je krenulo treće zavjetno hodočašće „Marijanski zavjet za Domovinu“. Proći će svim većim marijanskim svetištima od istoka do juga Hrvatske, ali i dijelom Bosne i Hercegovine. Hodočašće je prije dvije godine pokrenula bratovština Marijanski zavjet za Domovinu, koju su osnovali katolička mladež i branitelji. Na putu se izriče zahvalnost i moli za slobodu, dostojanstvo, vjernost i napredak. Svaku etapu prelazi druga skupina hodočasnika. Na njihovom putu došlo je i naše mjesto Bogdanovci. Načelnik Marko Barun te ujedno i zapovjednik obrane Bogdanovaca Ivan Matković – Lasta dočekali su ih u centru mjesta te im pokazali kako su Bogdanovci mjesto velikog značaja za povijest naše domovine. Velika žrtva za dobrobit naše budućnosti. Zahvaljujemo se što smo i mi dio njihove etape Marijanskog zavjeta za Domovinu. 

 

Marko Barun, bacc.admin.publ. načelnik Općine Bogdanovci, 032/576-006