Print

Svinjarevci - prijestolnica Vukovarsko-srijemske županije za 2017. godinu

 

Dana, 03.03.2017. godine u Svinjarevcima održan je radni sastanak vezan za projekt seoska prijestolnica Vukovarsko-srijemske županije za 2017. godinu na kojem su sudjelovali zamjenik načelnika gospodin Mario Pavlović, pročelnik odjela za poljoprivredu, šumarstvo i ruralni razvoj Vukovarsko-srijemske županije gospodin Andrija Matić sa svojim suradnicima, tepredstavnici udruga iz naselja Svinjarevci.

Cilj projekta je oživljavanje malih ruralnih sredina u kojima bi na taj način bio pokrenut niz društvenih, kulturnih, sportskih i gospodarskih aktivnosti – objasnio je gospodin Matić, te naveo kako navedeno, malo selo na hrvatskom istoku, ima što pružiti stanovnicima, ali je i bogato sadržajima kojima može privući druge ljude, poput lovačkog društva, vatrogasaca, KUD-a, udruge žena, te je upravo iz tih razloga odabran za seosku prijestolnicu Vukovarsko-srijemske županije za 2017. godinu.