Print

Ulovi pahuljicu

 

Prošlih je dana svu djecu obradovao snijeg... Svakodnevno hodajući do vrtića, Lota i Ema, naše predškolarke,  iskazuju sve veće  zanimanje za tu zimsku padalinu. Posebice: odakle dolazi, kako izgleda „iznutra“, što od njega možemo napraviti, kamo odlazi dolaskom proljeća? Ta i još brojna dječja, tek naizgled jednostavna pitanja, zahtijevala su i valjana objašnjenja.

Zaključili smo kako pahuljice različito izgledaju te da nisu bijele krpice.  Jeste li vi to znali? Mi u početku nismo, a kad smo to ustanovili, našem veselju nije bilo kraja, stoga smo sljedeći snježni dan iskoristili za svoje istraživanje i boravili na snijegu kako bismo se zabavili uz igru „Ulovi pahuljicu“.

Time smo  naučili i samostalno odijevati naše skafandere i rukavice...

 

„Namučili se jesmo, ali naše male ruke nisu odustajale!“

Katarina Barun