Print

Dječji tjedan

 

Svake godine u prvom punom tjednu listopada u Hrvatskoj se obilježava Dječji tjedan, koji je počeo u ponedjeljak, 3. listopada i završio u petak, 7. listopada. Cilj Dječjeg tjedna je promicanje dječjih prava, usmjeravanje pozornosti javnosti prema pravima i potrebama djece te njihovom mjestu u društvenoj zajednici. U „Medvjedićima“djeca su kroz mnogobrojne aktivnosti, igru, pjesmu i druženja potaknuta na razmišljanje o prijateljstvu, važnim osobama u svome okruženju te porukama prijateljima i roditeljima.
Tako smo razgovarali o njihovim pravima i prijateljstvu, pisali i ukrašavali poruke roditeljima, nacrtali crtež „Djeca su ukras svijeta“, družili se sa školskom djecom iz Osnovne škole Dragutina Tadijanovića te u Hrvatskom domu odgledali predstavu osječkog kazališta „Branimir Mihaljević“ pod nazivom "ja magarac".