Obilježena 24.godišnjica stradanja Petrovčana

Polaganjem vijenaca i paljenjem svijeća podno spomen-obilježje na Grkokatoličkom groblju u Petrovcima obilježena je 24. godišnjica srpske okupacije i stradanja hrvatskih branitelja i mještana toga mjesta, pretežito naseljenog pripadnicima rusinske i ukrajinske nacionalne manjine.

Tijekom srpske agresije u Petrovcima je ubijeno 13 mještana i dva branitelja dok se na popisu zatočenih i nestalih nalaze još jedan mještanin i jedan branitelj.

U spomen na stradanje Petrovčana u Domovinskom ratu vijence podno spomen-obilježja položila i svijeće upalila izaslanstva, općine Bogdanovci,Vukovarsko srijemske Županije, predstavnici političkih stranaka (HDZ, SDP), mjesnog odbora Petrovci, grada Vukovara, udruge branitelja Domovinskog rata Petrovaca i rusinske nacionalne manjine

Nakon što su 1. listopada 1991. pripadnici JNA i srpskih paravojnih formacija okupirali Petrovce iz mjesta je protjerano oko 400 od tadašnjih ukupno 1200 mještana.